Pár kroků k tomu, aby bylo lépe

Stres - nepřítel č. 1

Stres je naprosto spolehlivým spouštěčem zažívacích obtíží. Většinou si to neuvědomujeme, protože naše problémy se nedostavují během stresu, ale většinou až ve chvíli, kdy je po něm a my se zklidníme. A to pak přemýšlíme, co nevhodného jsme snědli, aniž by nás vůbec napadlo, že naše tělo pouze reaguje na přestálou stresovou situaci. Křeče žaludku, pálení žáhy, říhání, nadýmání, časté zácpy či průjmy, to všechno mohou být projevy stresu.

Než začneme vyhledávat lékaře a absolvovat i méně příjemná vyšetření, měli bychom si uvědomit, kdy se naše potíže nejčastěji objevují. Zda je vyvolává určité jídlo nebo zda se dostavují v období, které následuje po emočně vypjatých stavech. Tak si nejlépe dáme vše do souvislosti.

Stres - jak na něj?

Stresovým situacím se v dnešní uspěchané a náročné době nevyhneme, číhá na nás téměř za každým rohem. Ale můžeme se naučit bránit se mu, takže po nás jen sklouzne a neublíží. Ideální techniky, jak zůstat v klidu, nás naučí jóga, tai-chi nebo například Qi gong (čchi kung). Někomu zase pomáhá jakýkoli aerobní sport, například aerobic, běhání, cyklistika, spinning nebo plavání. Účinné jsou i procházky přírodou s cílem maximálně si uvědomit klid a vstřebat vše krásné, co kolem sebe uvidíme. Hluboké dýchání, okysličení organizmu a navození pocitu pohody jsou ideálním způsobem, jak dát stresu vale.

Osvědčily se také relaxační nebo léčivé koupele. Na zklidnění má například vysoce blahodárný vliv domácí lázeňská péče RosenSPA 5+1. Ta navíc pomáhá našemu zbavit se jedovatých látek, tedy detoxikovat se.  Detoxikace je dalším způsobem ochrany organizmu před nepříznivými vlivy.

Jakmile se naučíme stresové situace zvládat tak, aby nám neubližovaly, často vymizí i potíže se zažíváním. Spolehlivěji to půjde, pokud zároveň upravíme svůj jídelníček.

Související položky (podle značky)

Gasterin - pohlazení pro žaludek

gasterinOblíbený přípravek na zažívací obtíže opět na trhu. Na pálení žáhy a při překyselení žaludku. Suspenze velejemného uhličitanu vápenatého pro vnitřní užití.

Uhličitan vápenatý neutralizuje žaludeční kyseliny. Vysoký zdroj vápníku.

Gasterin, lety osvědčený přípravek.

 

více o produktu

Kontaktujte nás

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Najdete nás